O nás

V roce 2018 se rozběhla první crowdfundigová kampaň, díky které se peerko postavilo na nohy. Příběh značky se ale začal psát mnohem dříve, v době, kdy zakladatelka projektu a má sestra Iva nemohla najít barefooty, jaké by si představovala. A tak z vlastní potřeby a mezery na trhu svou mravenčí prací odvážně položila základní kámen peerka. Rodina, přátelé, mistr ševcovského řemesla a odborníci, kteří projektu věřili přiložili ruku k dílu a věci se daly do pohybu.

Úspěch barefoot plátěnek peerko byl skvělý a bylo třeba se posunout. V roce 2020 se tedy rozběhla druhá crowdfundingová kampaň už pod hlavičkou peerko s.r.o. Tehdy jsme uvedli nové kožené barefooty, které si opět rychle získaly své příznivce. Od té doby se nám pdařilo uvést mnoho dalších modelů včetně několika bestsellerů a pracujeme na dalších.

Dnes už boty peerko obouvají lidé po celém světě a rukama nám prošly desítky tisíc párů. I tak je pro nás peerko stále osobní záležitostí a jako na počátku, tak i nyní s obrovským napětím uvádíme každou novinku.

Samozřejmě, jako každý, kdo se do něčeho pustí a myslí to vážně, museli jsme překonat různé strasti a nemalé překážky a nevyhnuli jsme se tu a tam prozkoumání slepé uličky. Ale vytrvale pracujeme a učíme se z každého nezdaru i úspěchu. Náš kolektiv je naše rodina a prátelé a spojuje nás nadšení a kreativita. Spolu se zkušenými řemeslníky tvoříme nejen boty, které máte rádi, ale celý příběh značky peerko.

Petr Lukaštík, jednatel peerko s.r.o.