Materiály

Výroba barefoot obuvi má svá specifika. Flexibilita, tenká podešev, vysoké nároky na pohodlí a způsob namáhání kladou oproti konvenční obuvi vysoké nároky nejen na konstrukční řešení a výrobu, ale také na materiály a řemeslné zpracování. Zároveň volíme jen takové zdroje, které jsou šetrné k životnímu prostředí i lidem, kteří pro vás boty vyrábějí.

Kožené boty

Věky prověřené, krásné přírodní usně se svou specifickou vůní dokáží v botách vytvořit jedinečné mikroklima. Pro maximální přizpůsobení Vaší noze a chůzi používáme převážně hovězí usně, které musí být maximálně jemné. Nehomogenní přírodní materiál dokonalý ve svých nedokonalostech propůjčuje botám jedinečný vzhled.
Usně, ze kterých šijeme peerko boty, mají původ v Evropě a musí splňovat přísné požadavky na nezávadnost. Zejména kvalitní kůže zpracovávané způsobem šetrným k životnímu prostředí vyžadují správnou péči, za kterou Vás ale odmění dlouho trvajícím pohodlím a životností.

Veganské materiály

Drobné nedokonalosti přírodních usní, nároky na údržbu nebo preference veganských materiálů mohou být pro některé z nás důvodem proč zvolit boty ve veganském provedení. V dnešní době máme k dispozici velmi sofistikované materiály, které okem nelze běžně rozpoznat od přírodních usní a blíží se jim i svoji prodyšností. Vyznačují se také velmi vysokou odolností a jednoduchou údržbou.

Příjemnou vepřovici nahrazuje v podšívkách veganských bot materiál z mikrovláken s perfektní odolností proti otěru, potu a chemickým látkám. Antibakteriální provedení s dokonalým odvodem potu a prodyšností zajistí, že se budete cítit příjemně po celou dobu nošení.

Podešve

Pro výrobu našich podešví využíváme termoplastické a latexové materiály, které pravidelně testujeme v Institutu pro testování a certifikaci, a.s. ve Zlíně, abychom měli jistotu, že při správném užívání budou dlouho dobře sloužit.

Tím věda nekončí

Kdybyste rozebrali botu, neuvidíte jen svršek, podšívku a podešev. Uvidíte napínací nebo našívací stélku, vyztužení, lemování, uvidíte tužinky ve špici nebo v patách a uvidíte, jak zajímavé je obuvnické řemeslo a kolik operací je potřeba, aby mohla vzniknout bota. A protože u barefoot je vše tak trochu jinak, je příběh každého nového modelu zajímavý.