O peerko botách

peerko jsou boty typu barefoot. Co to znamená?

Podrážka je tenká a ohebná ve všech směrech. Zároveň má pod prsty i pod patou stejnou tloušťku, má tzv. „zero drop“. Tvar boty byl navržen profesionály tak, aby odpovídal fyziognomii nohy. Špička respektuje přirozený tvar chodidla a je dostatečně široká. Střih je zvolen tak, aby šel dotáhnout na nohu užší, ale zároveň seděl i nohám širokým.

Naše boty byly navrženy ve spolupráci s fyzioterapeutkou, designérem a předním českým ševcem. Boty peerko Vám budou slušet i prospívat zároveň!

Na výrobu peerko bot jsou použity kvalitní látky a kůže. Veškeré komponenty pro výrobu našich bot pocházejí z Evropy a byly vyrobeny za etických podmínek.

Proč nosit barefoot boty?

V botách trávíme denně hodně času, je tedy žádoucí, aby nám prospívaly, nebo alespoň neškodily.
Konvenční obuv má většinou tvar, který se hodně vzdaluje přirozenému tvaru chodidla, čímž ho deformuje a prsty nemohou plnit úlohu, kterou jim příroda určila. Naše boty fyziognomii nohy respektují, dopřejí vašim prstům dostatek prostoru, díky němuž budou v pohodlí a zároveň budou moci správně pracovat.
Drop, tzn. když je pod patou boty vyšší, než pod prsty, vychyluje tělo z přirozené osy a způsobuje celou řadu problémů. Peerko boty mají drop nulový a vaši rovnováhu tak nijak negativně neovlivňují.
Je také důležité, aby podrážka byla ohebná ve všech směrech, aby chodidlu zprostředkovávala informace o povrchu a umožňovala mu správně pracovat – ohýbat se, používat při odrazu prsty, odvalovat chodidlo...
Více informací si můžete přečíst v článcích skvělé fyzioterapeutky Martiny Miklovičové na našem blogu.

Benefity barefoot obuvi jsou nekonečné, na což přichází stále více lidí, jak laiků, tak odborníků. Jsme přesvědčeni, že barefoot boty jsou vhodné pro naprostou většinu zákazníků. Existují však diagnózy, při kterých tento druh obuvi nemusí být prospěšný. Pokud máte pochyby o vhodnosti barefoot bot pro Vaši osobu, neváhejte před jejím nošením kontaktovat odborníky.